Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego – w błędzie trwać. Żyć – to myśleć. Cyceron

Blog nieperiodyczny. Nowy wpis przynajmniej raz w tygodniu.

Polacy to twórcy wszystkiego. Tak, absolutnie wszystkiego.

Pierwszy życiowy mądry wniosek jaki zawdzięczam GW! To właśnie ten o mocy stwórczej moich rodaków.  Nie sądziłem, że gazeta, która sugeruje, że jestem homofobem, antysemitą, zboczeńcem, rusofobem i liberofaszystą, podsunie mi jakieś życiowe mądrości!

Tak oto odkryłem, że my Polacy stworzyliśmy wszystko zanim jeszcze ktoś na innym kontynencie nawet o tym pomyślał. Nie wiem czy dotyczy to akurat zegarka, koła czy innych bezużytecznych śmieci z przeszłości. Na pewno wymyślamy wszystko w zakresie mody.

Jednocześnie nie mogę uwierzyć jak bardzo można być kretynem o ile dorobi się do tego odpowiednią ideologię. Socjologicznie i antropologicznie jest to dla mnie fascynujące, nie mniej życiowo i psychologicznie jest to szokujące i niezrozumiałe.
Żeby niepotrzebnie nie przedłużać przedstawiam dwa pojęcia: hipster i freeganizm. Pierwsze to (za wikipedia.pl):

Slangowe określenie używane do opisania młodych dorosłych i starszych nastolatków z klasy średniej, silnie manifestujących swoją niezależność (stronienie od tzw. „mainstreamu” – głównego nurtu), oryginalność i indywidualność. Przedstawiciele tego nurtu eksponują swoją alternatywność, przez co sam termin „hipster” odnosi się często do ludzi interesujących się głównie muzyką rock i jej odmianami, a także filmem niezależnym, magazynami typu Vice i Clash i stronami internetowymi jak Pitchfork Media[1]. Hipsterzy byli nazywani też scenesterami[2]

Drugie, odnosi się natomiast do jedzenia, poniekąd…

Freeganizm to antykonsumpcyjny styl życia, polegający na ograniczaniu udziału w konwencjonalnej ekonomii. Nazwa tego ruchu powstała w USA jako zbitka słów free – wolny, darmowy, i veganism – weganizm (jednak nie wszyscy jego członkowie są weganami czy wegetarianami) . Freeganie stawiają na społeczność, hojność, wolność, współpracę oraz dzielenie się – jako kontrast dla społeczeństwa opartego na materializmie, moralnej apatii, współzawodnictwie, konformizmie i zachłanności. Ideologia ta, wraz ze wzrostem mody na ochronę środowiska stała się w Europie Zachodniej tak popularna, że w Barceloniepowstał nawet specjalny przewodnik po mieście dla freegan.[1]

Chciałem w tym miejscu złożyć oświadczenie – znałem freegan i hipsterów, zanim te ruchy zostały nazwane w Polsce. Ba! Moje osiedle nazwałbym ich kolebką w tej części kraju. Zastanówmy się jednak na czym de facto polega w Polsce hipsteryzm. Na dzień dzisiejszy chodzi o ubieranie się w rzeczy wyjęte z szafy babci lub dziadka, a najlepiej obojga. Hipsterzy wyglądają jak zwykli menele w dużych okularach no i nie śmierdzą jak menele. Nie wiem co w tym fajnego. Nie mógłbym pójść do łóżka z hipsterką, bo za bardzo bym się śmiał, oraz obawiałbym się co zastanę pod spodem. Idąc do łóżka z kobietą lubię mieć pewność, że jej bielizna ma mniej niż dwadzieścia lat, oraz że jest prana po założeniu. Szczytem życzeń jest prośba o to by bielizna była ekologiczna, czyli żeby jej produkcja zużyła jak najmniej energii i materiałów.

Może i był w tym wszystkim jakiś koncept na początku, tak jak w hiphopie była jakaś ideologia. Na dzień dzisiejszy pozostała pierwsza warstwa…

A ten freeganizm?? Tutaj mogę się pochwalić znałem koncept parę lat temu, bo w USA był na to spory boom. Na dzień dzisiajszy również z tego gówno zostało. W pewien pokrętny sposób słowo „gówno” pasuje jak ulał. Freeganizm polegał na powtórnym zużywaniu różnych rzeczy, które na pozór swoje miejsce mają na śmietnisku. Tak oto powstają u mnie w mieszkaniu meble z palet przemysłowych itp.
Freeganizm to teraz dokładne połączenie weganizmu u słowa free. Ludzie jedzą to co znajdą na śmietniku… No może nie wprost. Chodzi o jedzenie tego co inni uważają za odpadki. W pewien sposób to powrót człowieka do korzeni. W świecie bez ludzi, padlina jest spożywana przez jeszcze-nie-padlinę. Jednak w tym wypadku na pewno pewne zabawy w łóżku odpadają. Poza tym nie wiem czy chciałbym uprawiać seks oralny z laską która wyjada resztki ze śmietnika.

Podsumowując u mnie na osiedlu pojawiają się trendy, tylko zapominają dorobić do niej ideologię. Można powiedzieć, że to takie osiedle beta-testerów.
Mam nawet hipsterów i freegan w jednym! Co parę godzin przechodzą po śmietnikach wyjmują różne rzeczy – kurtki, spodnie, resztki żywieniowe. Jednak największym uznaniem cieszą się puszki, butelki i metalowe odpadki…

Reklamy

2 comments on “Polacy to twórcy wszystkiego. Tak, absolutnie wszystkiego.

 1. C'nie?
  16 Maj 2012

  „Idąc do łóżka z kobietą lubię mieć pewność, że jej bielizna ma mniej niż dwadzieścia lat, oraz że jest prana po założeniu.”
  Nie lepiej dopiero po zdjęciu? Pranie założonej bielizny stwarza pewne techniczne wyzwania.

  • tytus7
   16 Maj 2012

   Drogi użytkowniku UPC z Lublina. Tak masz rację. Moje przejęzyczenie. Jednak ponieważ mojego bloga czytają ludzie inteligentni cieszę się że wyłapałeś/wyłapałaś ten istotny szczegół.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 16 Maj 2012 by in Lublin, Seks and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: