Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego – w błędzie trwać. Żyć – to myśleć. Cyceron

Blog nieperiodyczny. Nowy wpis przynajmniej raz w tygodniu.

Koko Koko Euro Spoko!

Nie lubię ludzi i dyskusji o muzyce. Nie rozumiem, jak odgłosy młota pneumatycznego, zatartej szlifierki kątowej albo wycieku ropy na pełnym morzu można nazywać muzyką.

Jednocześnie sądzę, że z muzyką trzeba mieć resztkę zdrowego rozsądku i nie rzucać pereł między wieprze i wysyłać Mietka Szcześniaka na Eurowizję. To tak jakby na zlot Trabantów wysłać Syrenę. Na takie festiwale trzeba wysyłać ich-trojo-podobne zespoły – pióra, ogień, dym, krew! A my dzielnie wysyłamy ludzi zdolnych, nawet cholernie zdolnych i lądujemy w trzeciej dziesiątce drugiego etapu kwalifikacji.

Jak Mistrzostwa Świata były w Afryce to było „Waka Waka”, jak jest Euro jest w Polsce to jest „Koko Koko”. I jak ktoś mówi, że piosenka jest zła to się nie zna. Ona idealnie pasuje do miejsca, czasu i okazji. Owszem nie jest to utwór, który odtwarzałbym zapętlony na iPodzie, ale przy piwku przed meczem z chęcią odśpiewam „koko koko eurospoko, piłka leci hen wysoko!”. Taki polski, folk z jajem. Lud dał głos i zbuntował się buffonom z nadętymi tekstami. Wreszcie…

Widział ktos oficjalny teledysk UEFA EURO 2012? Oceana Endless Summer. Dziewczyna może-być, pisenka hit radiowy, ale co ten teledysk na plaży gdzieś na Jamajce, albo na Kanarach. Nie kumam tego.

Pora spojrzeć prawdzie prosto w oczy. Koko Euro Spoko jest najlepszą piosenką, jaka mogła się przytrafić na Euro!

1. Potrafię zanucić refren po dwóch przesłuchaniach. Starałem się nauczyć kawałka innych piosenek z konkursu, nie umiem.

2. Po alkoholu jak się będzie to śpiewać będzie kupa śmiechu jak się język będzie plątał.

3. Wolę śpiewać Koko Euro Spoko i się z tego śmiać jak głupi, zamiast „Nic się nie stało! Polacy nic się nie staaaało!”.

4. Trzeba spojrzeć na piosenkę w kontekście w jakim istnieje. To nie jest utwór, ani ładny, ani ambitny, ani taki, który przejdzie do historii. Chodzi o to żeby dobrze się jej słuchało przy okazji zwycięskiego/przegranego meczu przy wódeczce.

5. To jest dobry utwór na Mistrzostwa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 8 Maj 2012 by in Tematy and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: