Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego – w błędzie trwać. Żyć – to myśleć. Cyceron

Blog nieperiodyczny. Nowy wpis przynajmniej raz w tygodniu.

Majowy sztandar z kaszanką i zimnym piwkiem.

Dwa lata temu mniej więcej wybuchła afera grillowo-podpałkowa. Nie pamiętam dokładnie kto z kogo się śmiał, że to elektorat grillowy, czy Tusk z Kaczyńskiego czy Kaczyński z Tuska. Dzisiaj sam osobiście partycypowałem w majówkowym smażeniu i chciałem oznajmić, że rozumiem dlaczego politycy starają się nam obrzydzić swoimi kłótniami nasze majówki. Te nasze majówki nad jeziorami, z kilogramem kiełbasy śląskiej w bagażniku, odbywają się absolutnie ponad podziałami i preferencjami politycznymi. To taka nowa tradycja, która jest wspaniała. Gawiedź pakuje się w samochody zapakowane pod dach piwem, kiełbasą i węglem na grilla, i masowo emigruje na działki, wsie i nad inne stawy. Jedynie zgliszcza lewicowych dinozaurów chce świętować 1. Maja pod czerwonym sztandarem. Swoją drogą ciekawostka – wolno świętować SLD (i pochodnym) Święto Pracy, ale obchody 11. listopada Święta Niepodległości określane są jako obchody nacjonalistów, radykałów i szowinistów i trzeba je zagłuszać tęczowymi flagami.

04022012195208-kobieta-spzilki-przystanekCieszę się, że majówka odbywa się niezależnie od koloru grilla. Chciałbym zaapelować do polityków – IDŹCIE NA URLOP!!! Nie odzywajcie się w mediach, nie psujcie nam tej zabawy.

I tutaj koniec poważnych tematów. Pogoda dopisuje, więc postanowiłem udzielić kilku porad i podzielić się spostrzeżeniami.

1. Kobiety przy grillu jedzą to samo co faceci, ale powtarzają przy tym “to ostatni kawałek”, albo “zasadniczo jestem na diecie i już nie powinnam, ale dzisiaj mi wolno”. Fajna zasada, może warto przenieść w męski świat, ale na inne dziedziny życia? Na przykład na seks. Generalnie na co dzień zdrada to zdrada i od niej stronimy, ale raz na jakiś czas “to już ostatnia”, “zasadniczo jestem wierny i już nie powinienem, ale dzisiaj mi wolno”.

2. Grill rozgrzewa się szybciej kiedy się przy nim stoi. To wiedza zdobyta doświadczalnie. Jak rozpalę i obserwuję z daleka ni cholery się nie pali. Na to mam wytłumaczenie. Stojąc obok w wietrzny dzień powoduję zaburzenie w czasie wiatru i powstaje wir, który dostarcza do paleniska więcej powietrza, a to dzięki temu się lepiej pali.

3. Grill pali się lepiej jeśli spełnimy warunek 2, a płonie jak pochodnia jeśli stoimy i trzymamy w ręku napój alkoholowy. Wyjaśnienie jest tutaj oczywiste, procenty zawarte w alkoholu bezpośrednio podsycają płomień, a wprowadzane są w palenisko w związku z wirem indukcyjnym z punktu 2. Niestety, natura zafundowała nam pewną dyskryminację – czynność alkoholowego podsycania płomienia można wykonywać jedynie w gronie męskim, wynika to z większej ilości wody jaka paruje z ciała kobiety w porównaniu do ciała mężczyzny.

4. Pewne zachwianie praw fizyki, a przynajmniej ja nie jestem w stanie tego zgłębić, butelka wódki stojąca obok grilla rozgrzewa się wolniej, ale paruje dużo szybciej. Nie umiem wyjaśnić zjawiska wolniejszego ogrzewania, ale umiem wyjaśnić parowanie. Zważywszy na punkt 2 i 3 alkohol zawiany w kierunku płomienia spala się natychmiast i w sporym promieniu. Stąd w dużym męskim towarzystwie wódka obok grilla paruje (i znika) szybciej. Niestety stwierdzono tutaj pewien swoisty efekt uboczny – opary spalanego alkoholu są wdychane przez osoby stojące w pobliżu przez to zdają się one pijane i wykazują zachowania typowe dla osób po spożyciu alkoholu.

5. NAJWAŻNIEJSZE. Nigdy nie prowadźcie po alkoholu. To mój apel zupełnie na serio. Jedno piwko to już dużo. Wam się nic nie stanie, ale możecie zabić kogoś innego. Moje życie to moja sprawa, ale oprócz siebie możecie zabić komuś ojca, matkę lub dziecko.

BAWCIE SIĘ DOBRZE> A KOMU SIĘ PODOBA TEN POST TEN UDOSTĘPNIA GDZIE MOŻE I LUBI NA FEJSIE :).

PS. Jak według Ciebie jest najlepsza metoda na udanego grilla? Bo jak nie wódka to co??

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 30 kwietnia 2012 by in Seks, Tematy and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: