Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego – w błędzie trwać. Żyć – to myśleć. Cyceron

Blog nieperiodyczny. Nowy wpis przynajmniej raz w tygodniu.

Żałoba narodowa, nowaświecka tradycja.

Krótko wahałem się kiedy opublikować ten post. Doszedłem do wniosku, że jednak teraz jest najlepszy okres, ani to zabawa huczna, ani inna hałaśliwa bzdura.
Przyznaję – doszło do okropnej tragedii, zginęło kilkanaście osób, które nieświadome swojego losu wracały do domów i rodzin. Doszło do jakiegoś błędu, katastrofa gotowa.
Szkoda mi tylko, że instytucja „żałoby narodowe” to taka narodowa smuta, takie rozporządzenie, które wprowadza się w życie co jakiś czas. Modę na żałoby narodowe rozpoczął Lech Kaczyński, z którego śmiercią słusznie moim zdaniem też wiąże się żałoba narodowa (chyba nie muszę uzasadniać jej słuszności niezależnie od poglądów politycznych, które nawet moje mocno odbiegały do linii Lecha Kaczyńskiego nie mniej tragedia pod Smoleńskiem zasługiwała na żałobę).
Od 2005 roku wypadają nam średnio dwie żałoby narodowe na rok.
Wypadek pociągów w Szczekocinie to ogromna tragedia, łączę się w bólu z rodzinami, ale czy zamiast żałoby narodowej lepiej nie byłoby skupić się na źródle katastrofy? Na wykryciu winnych zaniedbań? Jeśli tego się nie zrobi, to takie wypadki (vide żałoby narodowe) będziemy widzieć coraz częściej…
Wolałbym wiedzieć, że usterki są naprawione wszędzie, albo że program naprawczy jest wdrożony. Szczególnie, że idą wakacje, a pociągiem (przy obecnej cenie benzyny) jednak najtaniej.
Aha, gdyby już jakaś komisja powstała to pod kątem zaniedbań lub braków to listę można znaleźć pod TYM ADRESEM… Polecam zacząć od żyjących. Tak pięćdziesiąt lat wstecz. Chociaż pięćdziesiąt lat temu to nasza infrastruktura była nówka sztuka. To może zacznijmy od dwudziestu lat wstecz od na przykład 1987 roku… To raptem wychodzi trzynaście osób. No dwanaście, bo minister Nowak to w zasadzie dopiero co się pojawił…
Zasugerujcie może innym, może ktoś na górze wpadnie na mój pomysł…
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 5 marca 2012 by in Polityka and tagged , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: