Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego – w błędzie trwać. Żyć – to myśleć. Cyceron

Blog nieperiodyczny. Nowy wpis przynajmniej raz w tygodniu.

Ecofaszyzm, Zielona ćwierćMila…

 

 

 

 

 

Odkryłem, że niektórzy Polacy to najgorsi na świecie klienci domów publicznych. Jakkolwiek by się nie starać nikt im nie zrobi dobrze. I choćby wszystko stanęło na głowie i klientowi by dopłacać to i tak będzie narzekać…
A chodzi o nasze biodegradowalne drogi ekspresowe i autostrady, albo raczej o jedną z nich, czyli kawałek drogi ekspresowej S17, łącznie z północną obwodnica Lublina.

Serce mi się radowało jak widziałem tłum ludzi, którzy niemal z pochodniami szli na ministerstwo infrastruktury, kiedy zrozumieli, że minister G. wydymał nas w pewną część ciała obiecując priorytet, a potem wyrzucając poza wszelki margines. Myślałem, że dojdzie do rękoczynów, jakieś jajka polecą, widziałem ludzi zjednoczonych ideą. Piękna sprawa. Wtedy nowowybrany prezydent Żuk wtedy po raz pierwszy pokazał, że nie przyklaskuje na każdy debilizm zaproponowany przez partię rządzącą, z której de facto się wywodzi.
Udało się! Wystraszyli się nas, zrozumieli, że nie można aż tak brutalnie dymać Polski Wschodniej.
S17 powstaje. I to nie jest jakieś tam trochę powstawanie, ale siła budowy, z której inspirację powinni czerpać Chińczycy odpowiedzialni za budowę (chyba) A2… Mój dość częsty kurs Lublin-Warszawa daje mi mnóstwo radości, bo autentycznie widzę, postęp tej budowy.
Wywalczyliśmy sobie ekspresówkę od wschodniej granicy do Stolicy.
A teraz co? Kurierze Lubelskiem czytam sobie o postępach budowy, naturalnym procesem budowania drogi jest jej wcześniejsze wyznaczenie przebiegu. Wbrew pozorom nie jest to łatwa robota, trzeba wyznaczyć takie przebieg, żeby koszty były najmniejsze, szanse na sukces największe, wyburzyć jak najmniej domów, wyciąg jak najmniej drzew… Przez własną nierozwagę zjechałem za daleko pod artykuł i rzuciłem okiem na komentarze. No i zaczęło się ekobiadolenie… No jak mnie to strasznie wkurwia. Zielony terroryzm panoszy się coraz bardziej, a przez to my możemy zostać coraz dalej w tyle. Zgoda – Doliny Rozpudy szkoda, bo tam akurat jest ładnie, ale no nie kurde jakieś drzewka z pobocza. Zresztą o ile mnie pamięć nie myli to po wycięciu jednego drzewa dosadzić trzeba pięć.
Z dużym przekonaniem mogę powiedzieć, że większość tych ekoidiotów uprawiającego swój ekoterroryzm nie ma pojęcia o czym mówi.
W jednym z komentarzy czytam, że tak pięknie wyglądają te brzozy rosnące wzdłuż dróg krajowych, jesienną porą, wiosenną. I to mi wystarczy, żeby powiedzieć, że ten zzieleniały baran nie jeździ samochodem. Te piękne drzewa w poboczach to jednej z najgorszych rzeczy jakie mogą powstać w okolicy drogi. Kiedyś sadzono je w dobrej wierze, bo asfalt zamieniał się w postać płynną przy byle jakim upale. Drzewa zapewniały cień i trochę chroniły ten asfalt. Jednak teraz wytrzymałość wyższa, drogi położone na nowo, a drzewa rosną dalej. W czasie burzy zagrożenie stanowią łamliwe gałęzie drzewek. Jesienią liście spadające na drogę i namakające deszczem są co najmniej tak złe jak oblodzenie, wiosną te brzozowe aleje obszczywają drogę tym swoim lepikiem.
Pomijając nawet moje powyższe argumenty. Jak wpadniecie w poślizg to lepiej jest wpaść rolnikowi na pole czy zatrzymać się na tym pięknym poboczowym drzewie? Gwarantuje, że lepiej jest zniszczyć samochód po dziurawym polu, niż zabić się wgniatając się w te cholerne brzózki…
Ekologia jest spoko, ale nie wolno patrzeć na świat tak wąsko i wierzyć we wszystkie pierodoły jakie rzuci ktoś z nawiedzonych zielonych terrorystów. Aha, obalę jeszcze jeden mit. Jeśli nie wiadomo o co chodzi w protestach ekologów to chodzi o co? No o kasę.
Swojego czasu ekoterrorystom prawie udało się zablokować budowę lotniska w Świdniku. Bo ponoć była tam kolonia jakiś polskich chomików, czy innych piesków pustynnych. Protestowali, protestowali, a potem przestali… Pieski preriowe się przeniosły? Nie sądzę. Ale nikomu w portfel zaglądać nie będę…

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 4 marca 2012 by in Lublin, Polityka and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: